NCV317MABDTRKG
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Accuracy | 2 % |
| Case/Package | DPAK |
| China RoHS | Non-Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Height | 2.51 mm |
| Height - Seated (Max) | 2.38 mm |
| Introduction Date | 1999-01-01 |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Input Voltage | 40 V |
| Max Junction Temperature (Tj) | 125 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Output Current | 250 mA |
| Max Supply Voltage | 40 V |
| Min Current Limit | 500 mA |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Output Voltage | 1.2 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 3 |
| Number of Regulators | 1 |
| Number of Terminals | 2 |
| Output Current | 500 mA |
| Output Type | Adjustable |
| Output Voltage | 37 V |
| Output Voltage Accuracy | 2 % |
| Polarity | Positive |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Reference Voltage | 1.275 V |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
| Terminal Pitch | 2.29 mm |
| Width | 6.095 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 7,500
出荷予定日:2026/06/09 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/09 当社出荷予定
MOQ:2,500
SPQ:2,500
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 2,500 - 4,999 | ¥ 46.99 |
| 5,000 - 14,999 | ¥ 40.55 |
| 15,000 - 32,499 | ¥ 35.43 |
| 32,500 - 74,999 | ¥ 35.14 |
| 75,000 - | ¥ 34.88 |






