LTC1844ES5-SD#TRPBF
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Case/Package | SOT-23-5 |
| Dropout Voltage | 135 mV |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 3 days ago) |
| Max Input Voltage | 6.5 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Output Voltage | 6 V |
| Min Current Limit | 160 mA |
| Min Input Voltage | 1.6 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Output Voltage | 1.25 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 5 |
| Number of Regulators | 1 |
| Operating Supply Current | 35 µA |
| Output Current | 150 mA |
| Output Voltage | 6 V |
| Output Voltage Accuracy | 1.5 % |
| Packaging | Tape and Reel |
| Polarity | Positive |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 50 dB |
| Quiescent Current | 55 µA |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 41,962
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - 999 | ¥ 2,295 |
| 1,000 - 4,999 | ¥ 2,290.54 |
| 5,000 - | ¥ 2,286.97 |




