製品スペック
| China RoHS | Non-Compliant |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Height - Seated (Max) | 2.6 mm |
| Introduction Date | 2001-09-24 |
| Lead Free | Contains Lead |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 months ago) |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Max Output Current | 3.9 A |
| Max Power Dissipation | 3.05 W |
| Max Supply Voltage | 40 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 5.5 V |
| Mount | Surface Mount |
| Nominal Input Voltage | 40 V |
| Nominal Supply Current | 500 µA |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Circuits | 2 |
| Number of Outputs | 2 |
| Number of Pins | 12 |
| Number of Terminals | 12 |
| On-State Resistance | 140 mΩ |
| Operating Supply Voltage | 12 V |
| Output Current | 1.8 A |
| Package Quantity | 1000 |
| Packaging | Tape & Reel |
| Power Dissipation | 3.05 W |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | AEC-Q100 |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
| Terminal Pitch | 1 mm |
| Width | 6.4 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 3,000
出荷予定日:2026/06/09 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/09 当社出荷予定
MOQ:1,000
SPQ:1,000
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1,000 - 9,999 | ¥ 404.91 |
| 10,000 - | ¥ 404.11 |






