製品スペック
| Case/Package | SSOP |
| Contact Plating | Copper, Tin |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 3 months ago) |
| Max Frequency | 2 MHz |
| Max Input Voltage | 16 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Output Current | 100 mA |
| Max Switching Frequency | 2 MHz |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Nominal Input Voltage | 12 V |
| Nominal Output Voltage | 5 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Outputs | 2 |
| Number of Pins | 16 |
| Number of Terminals | 16 |
| Operating Supply Voltage | 16 V |
| Output Current | 100 mA |
| Output Voltage | 5.5 V |
| Packaging | Digi-Reel® |
| REACH SVHC | Yes |
| Switching Frequency | 2 MHz |
| Temperature Grade | Industrial |
| Terminal Pitch | 650 µm |
| Topology | Push-Pull |
| Width | 4.4 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 50
出荷予定日:2026/06/04 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/04 当社出荷予定
MOQ:10
SPQ:10
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 10 - 99 | ¥ 415.28 |
| 100 - 499 | ¥ 355.82 |
| 500 - 999 | ¥ 343.93 |
| 1,000 - 4,999 | ¥ 335.01 |
| 5,000 - 9,999 | ¥ 330.55 |
| 10,000 - 19,999 | ¥ 329.06 |
| 20,000 - 39,999 | ¥ 327.88 |
| 40,000 - | ¥ 326.98 |





