BD70HC5MEFJ-ME2
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Dropout Voltage | 600 mV |
| Input Bias Current | 600 µA |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Input Voltage | 8 V |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Output Current | 1.5 A |
| Max Power Dissipation | 2.11 W |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Nominal Output Voltage | 7 V |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 8 |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Current | 1.5 A |
| Output Type | Fixed |
| Output Voltage | 7 V |
| REACH SVHC | Unknown |
| Watchdog Timer | No |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 2,454
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:250
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 250 - 2,499 | ¥ 851.33 |
| 2,500 - 12,499 | ¥ 849.54 |
| 12,500 - | ¥ 848.12 |





