BD18IC0WEFJ-E2
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Dropout Voltage | 600 mV |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Power Dissipation | 2.11 W |
| Max Supply Current | 500 µA |
| Min Input Voltage | 2.4 V |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Min Output Voltage | 1.8 V |
| Mount | Surface Mount |
| Nominal Output Voltage | 1.8 V |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 8 |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Output Current | 1 A |
| Output Type | Fixed |
| Output Voltage | 1.8 V |
| Packaging | Cut Tape |
| Quiescent Current | 250 µA |
| REACH SVHC | Unknown |
| Watchdog Timer | No |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 250
出荷予定日:2026/06/08 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/08 当社出荷予定
MOQ:10
SPQ:10
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 10 - 49 | ¥ 119 |
| 50 - 99 | ¥ 104 |
| 100 - 499 | ¥ 91 |
| 500 - 999 | ¥ 82 |
| 1,000 - 2,499 | ¥ 74 |
| 2,500 - 4,999 | ¥ 62 |
| 5,000 - 12,499 | ¥ 57 |
| 12,500 - | ¥ 50 |






