製品スペック
| Breakdown Voltage | 18.9 V |
| Case/Package | SMA |
| Clamping Voltage | 27.6 V |
| Composition | Zener |
| Direction | Unidirectional |
| Element Configuration | Single |
| Height | 2.087 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Leakage Current | 1 µA |
| Max Breakdown Voltage | 20.9 V |
| Max Forward Surge Current (Ifsm) | 40 A |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Max Power Dissipation | 400 W |
| Max Reverse Leakage Current | 1 µA |
| Max Surge Current | 14.5 A |
| Min Breakdown Voltage | 18.9 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Pins | 2 |
| Number of Unidirectional Channels | 1 |
| Operating Supply Voltage | 17 V |
| Packaging | Tape and Reel |
| Peak Pulse Current | 14.5 A |
| Peak Pulse Power | 400 W |
| Polarity | Unidirectional |
| Power Dissipation | 400 W |
| Power Line Protection | No |
| Radiation Hardening | No |
| Reverse Breakdown Voltage | 18.9 V |
| Reverse Standoff Voltage | 17 V |
| Schedule B | 8541100080 |
| Test Current | 1 mA |
| Width | 2.79 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 60
出荷予定日:2026/06/15 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/15 当社出荷予定
MOQ:60
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 60 - 599 | ¥ 245.58 |
| 600 - 2,999 | ¥ 239.63 |
| 3,000 - 5,999 | ¥ 233.69 |
| 6,000 - 29,999 | ¥ 232.5 |
| 30,000 - 59,999 | ¥ 232.2 |
| 60,000 - 119,999 | ¥ 231.61 |
| 120,000 - 239,999 | ¥ 231.01 |
| 240,000 - | ¥ 230.74 |
同一型番 その他在庫
出荷予定日:2026/06/15 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/15 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:370800
MOQ:1
SPQ:1
在庫タイプ: 品質保証
コアスタッフ型番:st72315650






