製品スペック
| Capacitance | 470 pF |
| Case/Package | 1806 |
| Case Code (Imperial) | 1806 |
| Case Code (Metric) | 4516 |
| Current | 300 mA |
| Current Rating | 300 mA |
| DC Resistance (DCR) | 300 mΩ |
| Depth | 1.6 mm |
| Height | 1.2 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Current Rating | 300 mA |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB , Surface Mount |
| Number of Pins | 1806 |
| Packaging | Cut Tape |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Resistance | 300 mΩ |
| Termination | Flat |
| Thickness | 1 mm |
| Tolerance | 50 % |
| Voltage | 100 V |
| Voltage Rating | 100 V |
| Voltage Rating (AC) | 100 V |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Width | 1.6 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 8,000
出荷予定日:2026/06/09 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/09 当社出荷予定
MOQ:4,000
SPQ:4,000
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 4,000 - 7,999 | ¥ 26.29 |
| 8,000 - 23,999 | ¥ 25.19 |
| 24,000 - | ¥ 24.37 |
同一型番 その他在庫
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:1522
MOQ:500
SPQ:1
在庫タイプ: 品質保証
コアスタッフ型番:st72317616
コアスタッフポイント:0.3






