製品スペック
| Capacitance | 1 nF |
| Case/Package | 1205 |
| Case Code (Imperial) | 1205 |
| Case Code (Metric) | 3212 |
| Current | 300 mA |
| Current Rating | 300 mA |
| DC Resistance (DCR) | 300 mΩ |
| Depth | 1.25 mm |
| Height | 900 µm |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 months ago) |
| Max Current Rating | 300 mA |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB , Surface Mount |
| Number of Pins | 1205 |
| Packaging | Cut Tape |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Resistance | 300 mΩ |
| Termination | Flat |
| Tolerance | 50 % |
| Voltage | 50 V |
| Voltage Rating | 50 V |
| Voltage Rating (AC) | 50 V |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Width | 1.25 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 2,098
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
12:00 までのオーダーで2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 49 | ¥ 40 |
| 50 - 99 | ¥ 38.59 |
| 100 - 299 | ¥ 28.82 |
| 300 - 499 | ¥ 22.31 |
| 500 - 999 | ¥ 21.01 |
| 1,000 - 3,999 | ¥ 20.03 |
| 4,000 - 4,999 | ¥ 19.3 |
| 5,000 - | ¥ 19.25 |




