製品スペック
| Capacitance | 10 nF |
| Case/Package | 1206 |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Current | 10 A |
| DC Resistance (DCR) | 1.5 mΩ |
| Height | 1.5 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Current Rating | 10 A |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Radiation Hardening | No |
| Termination | SMD/SMT |
| Thickness | 1.3 mm |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 50 V |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Weight | 10.007382 mg |
| Width | 1.6 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 2,845
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 19 | ¥ 390 |
| 20 - 49 | ¥ 99.68 |
| 50 - 99 | ¥ 73.3 |
| 100 - 299 | ¥ 64.51 |
| 300 - 499 | ¥ 58.65 |
| 500 - 999 | ¥ 57.48 |
| 1,000 - 3,999 | ¥ 56.6 |
| 4,000 - | ¥ 55.94 |
同一型番 その他在庫
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:23210
MOQ:1000
SPQ:1
在庫タイプ: 品質保証
コアスタッフ型番:st72364669
コアスタッフポイント:0.3
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:2449
MOQ:1
SPQ:1
在庫タイプ: 品質保証
コアスタッフ型番:st74937277
コアスタッフポイント:1.0




