NFM21HC221R1H3D
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Capacitance | 220 pF |
| Case/Package | 0805 |
| Current | 700 mA |
| Current Rating | 700 mA |
| DC Resistance (DCR) | 300 mΩ |
| Height | 850 µm |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Introduction Date | 2003-08-11 |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Current Rating | 700 mA |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Manufacturer Package Identifier | 0805 (2012 metric) |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Terminals | 3 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | AEC-Q200 |
| REACH SVHC | Yes |
| Termination | SMD/SMT |
| Thickness | 850 µm |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 50 V |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Width | 1.25 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 261
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:261
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 261 - 2,609 | ¥ 85.39 |
| 2,610 - 13,049 | ¥ 84.95 |
| 13,050 - 26,099 | ¥ 83.76 |
| 26,100 - 130,499 | ¥ 82.87 |
| 130,500 - 260,999 | ¥ 82.32 |
| 261,000 - 521,999 | ¥ 82.15 |
| 522,000 - | ¥ 82.04 |




