製品スペック
| Capacitance | 1 nF |
| Case/Package | 0805 |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Current | 1 A |
| Current Rating | 1 A |
| DC Resistance (DCR) | 300 mΩ |
| Depth | 1.25 mm |
| Height | 950 µm |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Current Rating | 1 A |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB , Surface Mount |
| Packaging | Cut Tape |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Termination | Flat |
| Thickness | 850 µm |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 50 V |
| Voltage Rating | 50 V |
| Voltage Rating (AC) | 50 V |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Weight | 5.499807 mg |
| Width | 1.25 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,313
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
12:00 までのオーダーで2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 99 | ¥ 18.8 |
| 100 - 299 | ¥ 18.73 |
| 300 - 499 | ¥ 12.21 |
| 500 - 999 | ¥ 10.91 |
| 1,000 - 3,999 | ¥ 9.93 |
| 4,000 - 4,999 | ¥ 9.2 |
| 5,000 - 9,999 | ¥ 9.15 |
| 10,000 - | ¥ 9.06 |
同一型番 その他在庫
出荷予定日:2026/06/22 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/22 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:12000
MOQ:1
SPQ:1
在庫タイプ: 品質保証
コアスタッフ型番:st50366953




