6609012-3
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Approvals | CSA, UL, VDE |
| Capacitance | 10 nF |
| Case/Package | 125 |
| Current | 6 A |
| Current Rating | 6 A |
| Depth | 16.764 mm |
| ELV | Compliant |
| Frequency | 5.06 kHz |
| Fuse | No |
| Gender | Male |
| Lead Free | Contains Lead |
| Leakage Current | 2 µA |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 days ago) |
| Max Current Rating | 6 A |
| Max Operating Temperature | 40 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Mount | Chassis Mount , Flanges , Panel |
| Number of Poles | 3 |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| Resistance | 6 GΩ |
| Schedule B | 8548900100, 8548900100|8548900100, 8548900100|8548900100|8548900100, 8548900100|8548900100|8548900100|8548900100 |
| Termination | Quick Connect |
| Voltage Rating | 250 V |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Width | 24.384 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 560
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - | ¥ 52,911.07 |




