SP721APP
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Ambient Temperature Range High | 105 °C |
| Breakdown Voltage | 30 V |
| Capacitance | 3 pF |
| Case/Package | PDIP |
| Depth | 7.11 mm |
| Direction | Bidirectional |
| ESD Protection | Yes |
| Height | 5.33 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Leakage Current | 20 nA |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Reverse Leakage Current | 20 nA |
| Max Surge Current | 3 A |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Channels | 6 |
| Number of Circuits | 6 |
| Number of Pins | 8 |
| Packaging | Bulk |
| Peak Pulse Current | 5 A |
| Polarity | Bipolar |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8536300000, 8536300000|8536300000|8536300000|8536300000|8536300000 |
| Series Resistance | 1 Ω |
| Termination | SMD/SMT |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Width | 7.11 mm |
| Working Voltage | 30 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 2,000
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
入荷予定数: 0
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 9 | ¥ 320.96 |
| 10 - 29 | ¥ 295.98 |
| 30 - 49 | ¥ 229.8 |
| 50 - 99 | ¥ 216.57 |
| 100 - 299 | ¥ 206.64 |
| 300 - 499 | ¥ 200.03 |
| 500 - 999 | ¥ 198.7 |
| 1,000 - | ¥ 197.71 |







