NFM18CC223R1C3D
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Capacitance | 22 nF |
| Case/Package | 0603 |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Current | 1 A |
| Current Rating | 1 A |
| DC Resistance (DCR) | 50 mΩ |
| Depth | 800 µm |
| Frequency | 1 kHz |
| Height | 700 µm |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Current Rating | 1 A |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 16 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB , Surface Mount |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Termination | Flat |
| Thickness | 600 µm |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 16 V |
| Voltage Rating | 16 V |
| Voltage Rating (DC) | 16 V |
| Width | 800 µm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 12
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
12:00 までのオーダーで2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
入荷予定数: 4,000
※納期未定
リール加工費込みで購入はこちら
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 299 | ¥ 12.43 |
| 300 - 499 | ¥ 10.93 |
| 500 - 999 | ¥ 9.6 |
| 1,000 - 3,999 | ¥ 8.61 |
| 4,000 - 4,999 | ¥ 7.87 |
| 5,000 - 9,999 | ¥ 7.82 |
| 10,000 - 29,999 | ¥ 7.72 |
| 30,000 - | ¥ 7.65 |
一連テープ品での納入







