NFM41PC155B1H3L
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Capacitance | 1.5 µF |
| Case/Package | 1806 |
| Case Code (Imperial) | 1806 |
| Case Code (Metric) | 4516 |
| Current | 6 A |
| Current Rating | 6 A |
| DC Resistance (DCR) | 9 mΩ |
| Height | 1.2 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 4 years ago) |
| Material | Ceramic |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Thickness | 1 mm |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 50 V |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Width | 1.6 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 2,094
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
12:00 までのオーダーで2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
入荷予定数: 0
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 9 | ¥ 305.66 |
| 10 - 29 | ¥ 286.6 |
| 30 - 49 | ¥ 220.43 |
| 50 - 99 | ¥ 207.2 |
| 100 - 299 | ¥ 197.27 |
| 300 - 499 | ¥ 190.65 |
| 500 - 999 | ¥ 189.33 |
| 1,000 - | ¥ 188.34 |









