製品スペック
| Ambient Temperature Range High | 105 °C |
| Case/Package | LFQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | ARM Cortex-M4 |
| Data Bus Width | 32 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 5A002 |
| Part Family | RA |
| Flash Memory Size | 1 MB |
| Frequency | 120 MHz |
| Height | 1.7 mm |
| Interface | USBFS |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Frequency | 120 MHz |
| Max Input Voltage | 3.6 V |
| Max Junction Temperature (Tj) | 125 °C |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Memory Size | 1 MB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Input Voltage | 2.7 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of A/D Converters | 2 |
| Number of ADC Channels | 19 |
| Number of Ethernet Channels | 1 |
| Number of I2C Channels | 2 |
| Number of Pins | 100 |
| Number of PWM Channels | 14 |
| Number of SPI Channels | 2 |
| Number of Timers/Counters | 15 |
| Number of USB Channels | 1 |
| Part Group | RA6M3 |
| Pitch | 500 µm |
| RAM Size | 640 kB |
| Part Series | RA6 |
| Width | 14 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 255
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 2 | ¥ 2,807.72 |
| 3 - 3 | ¥ 2,221.62 |
| 4 - 4 | ¥ 2,148.36 |
| 5 - 8 | ¥ 2,104.4 |
| 9 - 9 | ¥ 2,026.26 |
| 10 - 19 | ¥ 2,016.49 |
| 20 - 29 | ¥ 1,972.53 |
| 30 - | ¥ 1,957.88 |
同一型番 その他在庫
出荷予定日:2026/06/04 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:1500
MOQ:1
SPQ:1
在庫タイプ: 品質保証
コアスタッフ型番:st65568644
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:2750
MOQ:100
SPQ:1
在庫タイプ: 品質保証
コアスタッフ型番:st67940342
コアスタッフポイント:0.3




