製品スペック
| Case/Package | LFQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | RX |
| Data Bus Width | 32 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991 |
| Part Family | RX |
| Frequency | 100 MHz |
| Height | 1.7 mm |
| Interface | I2C, SCI, SPI |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGNS (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Memory Size | 2 MB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of I/Os | 111 |
| Number of Pins | 176 |
| Number of Timers/Counters | 7 |
| Number of USB Channels | 2 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Oscillator Type | Internal |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Group | RX63N |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Pitch | 500 µm |
| RAM Size | 128 kB |
| Schedule B | 8542310000 |
| Width | 24 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 5
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 9 | ¥ 7,193.34 |
| 10 - 49 | ¥ 6,747.4 |
| 50 - 99 | ¥ 6,598.75 |
| 100 - 499 | ¥ 6,524.43 |
| 500 - 999 | ¥ 6,479.83 |
| 1,000 - 1,999 | ¥ 6,390.64 |
| 2,000 - 3,999 | ¥ 6,331.18 |
| 4,000 - | ¥ 6,319.29 |
同一型番 その他在庫
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:1363
MOQ:100
SPQ:1
在庫タイプ: 品質保証
コアスタッフ型番:st70326212
コアスタッフポイント:0.3




