製品スペック
| Contact Resistance | 25 mΩ |
| Current Rating | 10 A |
| Depth | 42 mm |
| Electrical Life | 750 kcycles |
| Introduction Date | 1999-10-29 |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 1 month ago) |
| LTB Date | 2015-03-31 |
| LTD Date | 2015-04-30 |
| Material | Aluminium, Stainless Steel |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 500 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Mechanical Life | 15 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Mount | Chassis Mount, Screw |
| Operating Force | 1.39 N |
| Orientation | Right Angle |
| Ratings | Dust Tight, IP67, Waterproof |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | DPDT, DPST, SPDT, SPST |
| Type | General Purpose |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Width | 94.1 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 100
出荷予定日:2026/10/01 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/10/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 9 | ¥ 8,660 |
| 10 - 49 | ¥ 8,214.06 |
| 50 - 99 | ¥ 8,065.42 |
| 100 - 499 | ¥ 7,991.09 |
| 500 - 999 | ¥ 7,946.5 |
| 1,000 - 1,999 | ¥ 7,857.31 |
| 2,000 - 3,999 | ¥ 7,812.72 |
| 4,000 - | ¥ 7,797.85 |





