製品スペック
| Approvals | CCC, CSA, UL |
| Contact Resistance | 50 mΩ |
| Current Rating | 100 mA |
| Differential Travel | 1.016 mm |
| Electrical Life | 1 Mcycles |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Mechanical Life | 15 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Mount | Chassis Mount, Screw |
| Operating Force | 26.67 N |
| Operating Position | 43.9928 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 5.5626 mm |
| Pretravel | 1.7018 mm |
| Ratings | Dust Tight, IP67, Waterproof |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | DPST, SPDT |
| Type | General Purpose |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 100
出荷予定日:2026/10/01 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/10/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 9 | ¥ 6,544.06 |
| 10 - 49 | ¥ 6,098.12 |
| 50 - 99 | ¥ 5,949.47 |
| 100 - 499 | ¥ 5,875.15 |
| 500 - 999 | ¥ 5,830.56 |
| 1,000 - 1,999 | ¥ 5,741.37 |
| 2,000 - 3,999 | ¥ 5,681.91 |
| 4,000 - | ¥ 5,670.02 |





