製品スペック
| Case/Package | 100 |
| Contact Current Rating | 100 mA |
| Contact Material | Gold |
| Current Rating | 100 mA |
| Differential Travel | 787.4 µm |
| Electrical Life | 1 Mcycles |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Mechanical Life | 10 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Chassis Mount , Screw , Solder |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 290 mN |
| Operating Position | 20.701 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 1.5748 mm |
| Pretravel | 3.9878 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | IP40 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Schedule B | 8536509040 |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Quick Connect |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 36
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:3
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 3 - 29 | ¥ 1,173.44 |
| 30 - 149 | ¥ 1,054.53 |
| 150 - 299 | ¥ 965.34 |
| 300 - 1,499 | ¥ 905.88 |
| 1,500 - 2,999 | ¥ 893.99 |
| 3,000 - 5,999 | ¥ 885.07 |
| 6,000 - 11,999 | ¥ 882.1 |
| 12,000 - | ¥ 880.61 |






