製品スペック
| Contact Material | Gold |
| Current Rating | 100 mA |
| Differential Travel | 787.4 µm |
| Electrical Life | 1 Mcycles |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Mechanical Life | 10 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Chassis Mount , Screw |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 290 mN |
| Operating Position | 18.7452 mm |
| Overtravel | 1.5748 mm |
| Packaging | Bulk |
| Pretravel | 3.9878 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | IP40 |
| Switch Function | Off-Mom |
| Termination | Solder |
| Throw Configuration | SPST |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,000
出荷予定日:2026/10/01 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/10/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 9 | ¥ 684 |
| 10 - 49 | ¥ 337.02 |
| 50 - 99 | ¥ 277.56 |
| 100 - 499 | ¥ 265.67 |
| 500 - 999 | ¥ 256.75 |
| 1,000 - 1,999 | ¥ 250.8 |
| 2,000 - 3,999 | ¥ 249.61 |
| 4,000 - | ¥ 248.72 |





