製品スペック
| Approvals | CCC |
| Contact Resistance | 15 mΩ |
| Current Rating | 10 A |
| Depth | 106 mm |
| Differential Travel | 508 µm |
| Electrical Life | 300 kcycles |
| Height | 73 mm |
| Introduction Date | 1999-10-29 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Mechanical Life | 5 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Mount | Chassis Mount, Screw |
| Operating Force | 14.71 N |
| Operating Position | 26.0096 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 3.5052 mm |
| Pretravel | 1.524 mm |
| Ratings | Dust Tight, IP67, Waterproof |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 10
出荷予定日:2026/10/01 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/10/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 9 | ¥ 30,587.54 |
| 10 - 49 | ¥ 30,141.6 |
| 50 - 99 | ¥ 29,992.95 |
| 100 - 499 | ¥ 29,918.63 |
| 500 - 999 | ¥ 29,874.03 |
| 1,000 - 1,999 | ¥ 29,823.07 |
| 2,000 - 3,999 | ¥ 29,784.85 |
| 4,000 - | ¥ 29,755.12 |





