製品スペック
| Contact Current Rating | 15 A |
| Contact Material | Silver |
| Current Rating | 10 A |
| Depth | 10.3 mm |
| Differential Travel | 406.4 µm |
| Electrical Life | 100 kcycles |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Current Rating | 15 A |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Mechanical Life | 50 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Chassis Mount , Panel, Screw , Solder |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 1.96 N |
| Operating Position | 14.7066 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 1.016 mm |
| Pretravel | 1.1938 mm |
| Ratings | IP40 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Solder |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Weight | 6.2 g |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 422
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:5
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 5 - 49 | ¥ 698.99 |
| 50 - 249 | ¥ 609.8 |
| 250 - 499 | ¥ 550.34 |
| 500 - 2,499 | ¥ 538.45 |
| 2,500 - 4,999 | ¥ 529.53 |
| 5,000 - 9,999 | ¥ 525.07 |
| 10,000 - 19,999 | ¥ 524.18 |
| 20,000 - | ¥ 523.59 |






