製品スペック
| Current Rating | 6 A |
| Differential Travel | 406.4 µm |
| Electrical Life | 300 kcycles |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 months ago) |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Mechanical Life | 50 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Chassis Mount |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Position | 14.7066 mm |
| Overtravel | 1.016 mm |
| Packaging | Bulk |
| Pretravel | 1.1938 mm |
| Ratings | IP40 |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Quick Connect |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,000
出荷予定日:2026/10/01 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/10/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 9 | ¥ 672 |
| 10 - 49 | ¥ 332.67 |
| 50 - 99 | ¥ 273.21 |
| 100 - 499 | ¥ 261.32 |
| 500 - 999 | ¥ 252.4 |
| 1,000 - 1,999 | ¥ 246.46 |
| 2,000 - 3,999 | ¥ 245.27 |
| 4,000 - | ¥ 244.38 |





