TLE98442QXXUMA1
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| ADC Channels (Resolution) | 13-Ch 10-Bit, 6-Ch 10-Bit, 7-Ch 8-Bit |
| China RoHS | Compliant |
| Data Bus Width | 32 b |
| EEPROM Memory Size | 4 kB |
| Frequency | 40 MHz |
| Height | 900 µm |
| Height - Seated (Max) | 900 µm |
| Interface | LIN |
| Introduction Date | 2016-05-06 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Frequency | 6 MHz |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Max Supply Current | 22 mA |
| Max Supply Voltage | 28 V |
| Memory Size | 64 kB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 5.5 V |
| Number of A/D Converters | 2 |
| Number of ADC Channels | 13 |
| Number of I/Os | 3 |
| Number of Interrupts | 3 |
| Number of PWM Channels | 4 |
| Number of SPI Channels | 1 |
| Number of Terminals | 48 |
| Number of Timers/Counters | 3 |
| Number of UART Channels | 2 |
| Operating Supply Voltage | 1.5 V |
| Package Quantity | 2500 |
| Packaging | Tape & Reel |
| Peripherals | POR, PWM, WDT |
| RAM Size | 4 kB |
| Ratings | AEC-Q100 |
| REACH SVHC | Yes |
| Schedule B | 8542310000, 8542310000|8542310000|8542310000|8542310000|8542310000 |
| Terminal Pitch | 500 µm |
| Width | 7 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 10,485
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - 999 | ¥ 1,493.18 |
| 1,000 - 4,999 | ¥ 1,488.73 |
| 5,000 - 9,999 | ¥ 1,487.24 |
| 10,000 - | ¥ 1,485.16 |




