TLC320AC01CPM
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Case/Package | LQFP |
| Height | 1.6 mm |
| Interface | Serial |
| Lead Free | Contains Lead |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Number of ADC Channels | 0 |
| Number of Analog Inputs | 2 |
| Number of Analog Outputs | 1 |
| Number of Bits | 14 |
| Number of Channels | 2 |
| Number of D/A Converters | 1 |
| Number of DAC Channels | 0 |
| Number of Pins | 64 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Power Consumption | 100 mW |
| Radiation Hardening | No |
| Resolution | 1.75 B |
| Signal to Noise Ratio (SNR) | 70 dB |
| Thickness | 1.4 mm |
| Type | General Purpose |
| Weight | 334.609421 mg |
| Width | 10 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,773
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:6
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 6 - 27 | ¥ 2,101.35 |
| 28 - 63 | ¥ 1,730 |
| 64 - 137 | ¥ 1,582.38 |
| 138 - 285 | ¥ 1,509.96 |
| 286 - 607 | ¥ 1,415.28 |
| 608 - | ¥ 1,309.11 |




