SN74LVC16T245GQLR
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Case/Package | BGA |
| Direction | Bidirectional |
| Height | 1 mm |
| High Level Output Current | -32 mA |
| Lead Free | Contains Lead |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 5 years ago) |
| Logic Function | Transceiver, Translator |
| Low Level Output Current | 32 mA |
| Manufacturer Lifecycle Status | OBSOLETE (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Bits | 16 |
| Number of Channels | 16 |
| Number of Circuits | 2 |
| Number of Elements | 2 |
| Number of Pins | 56 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Polarity | Non-Inverting |
| Propagation Delay | 4.2 ns |
| Quiescent Current | 20 µA |
| Radiation Hardening | No |
| Thickness | 750 µm |
| Turn-On Delay Time | 32.2 ns |
| Width | 4.5 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - | ¥ 11,561.86 |




