製品スペック
| Case/Package | LSSOP |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | EAR99 |
| Part Family | RAA214401 |
| Height | 1.15 mm |
| Height - Seated (Max) | 1.37 mm |
| Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code | 8540000000 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Input Voltage | 40 V |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Output Current | 150 mA |
| Max Supply Voltage | 40 V |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| MSL | 1 |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 3 |
| Number of Terminals | 3 |
| Output Voltage | -300 mV |
| Package Quantity | 3000 |
| Pitch | 1 mm |
| Quiescent Current | 3.6 µA |
| RAM Size | 1.5 kB |
| REACH SVHC | Yes |
| Terminal Pitch | 950 µm |
| Voltage Tolerance | 3 % |
| Width | 800 µm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 4,066
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:500
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 500 - 4,999 | ¥ 714.25 |
| 5,000 - | ¥ 712.65 |




