製品スペック
| Ambient Temperature Range High | 125 °C |
| Case/Package | HWQFN |
| Data Bus Width | 32 b |
| Part Family | RISC - V |
| Frequency | 48 MHz |
| Height | 800 µm |
| Interface | I2C, SPI, UART |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Max Junction Temperature (Tj) | 140 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Memory Size | 128 kB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 1.6 V |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Number of ADC Channels | 10 |
| Number of I2C Channels | 6 |
| Number of I/Os | 42 |
| Number of Pins | 48 |
| Number of SPI Channels | 6 |
| Number of Timers/Counters | 11 |
| Number of UART Channels | 3 |
| Part Group | R9A02G021 |
| Pitch | 500 µm |
| RAM Size | 16 kB |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,241
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:250
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 250 - 2,499 | ¥ 1,863.92 |
| 2,500 - | ¥ 1,860.71 |




