製品スペック
| Case/Package | LFBGA |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | ARM |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991.a.2 |
| Part Family | RZ |
| Frequency | 400 MHz |
| Height | 1.4 mm |
| Height - Seated (Max) | 1.4 mm |
| Interface | CAN, Ethernet, I2C, LIN, SPI, SPIDF, SSI, UART, USB |
| Introduction Date | 2015-05-25 |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 1 month ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | OBSOLETE (Last Updated: 1 month ago) |
| Max Frequency | 400 MHz |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Current | 850 mA |
| Max Supply Voltage | 1.26 V |
| Memory Type | ROMless |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 1.1 V |
| MSL | 3 |
| Mount | Surface Mount |
| Number of I2C Channels | 4 |
| Number of I/Os | 10 |
| Number of Interrupts | 8 |
| Number of Pins | 256 |
| Number of SPI Channels | 5 |
| Number of Terminals | 256 |
| Number of UART Channels | 10 |
| Operating Supply Voltage | 1.18 V |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | DMA, POR, PWM, WDT |
| Pitch | 500 µm |
| RAM Size | 10 MB |
| REACH SVHC | Yes |
| Part Series | RZ/A |
| Terminal Pitch | 500 µm |
| Width | 11 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 943
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - | ¥ 62,284.37 |




