製品スペック
| ADC Channels (Resolution) | 25-Ch 12-Bit |
| Case/Package | BGA |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | ARM |
| DAC Channels (Resolution) | 2-Ch 12-Bit |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991.a.2 |
| EEPROM Memory Size | 64 kB |
| Part Family | Synergy MCU |
| Frequency | 240 MHz |
| Height | 1.4 mm |
| Height - Seated (Max) | 1.4 mm |
| Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code | 8542.31.0001 |
| Interface | CAN, I2C, SCI, SPI |
| Introduction Date | 2018-01-17 |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 month ago) |
| Max Frequency | 240 MHz |
| Max Input Voltage | 3.6 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Current | 330 mA |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Memory Size | 4 MB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Input Voltage | 2.7 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| MSL | 3 |
| Mount | Surface Mount |
| Number of I2C Channels | 13 |
| Number of I/Os | 174 |
| Number of Pins | 224 |
| Number of SPI Channels | 12 |
| Number of Terminals | 224 |
| Number of Timers/Counters | 17 |
| Number of UART Channels | 10 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Oscillator Type | Internal |
| Part Group | S7G2 |
| Peripherals | POR, WDT |
| Pitch | 800 µm |
| RAM Size | 640 kB |
| REACH SVHC | Yes |
| Part Series | S7 |
| Temperature Grade | Industrial |
| Terminal Pitch | 800 µm |
| Width | 13 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 999
出荷予定日:2026/07/03 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/07/03 当社出荷予定
MOQ:2
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 2 - 19 | ¥ 23,542.14 |
| 20 - 99 | ¥ 23,393.49 |
| 100 - 199 | ¥ 23,319.16 |
| 200 - 999 | ¥ 23,274.57 |
| 1,000 - 1,999 | ¥ 23,223.61 |
| 2,000 - 3,999 | ¥ 23,185.38 |
| 4,000 - 7,999 | ¥ 23,155.65 |
| 8,000 - | ¥ 23,125.92 |




