製品スペック
| Case/Package | LFQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | ARM Cortex-M33 |
| Data Bus Width | 32 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 5A002 |
| Part Family | RA |
| Flash Memory Size | 1 MB |
| Frequency | 200 MHz |
| Height | 1.7 mm |
| Interface | QSPI |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Max Frequency | 200 MHz |
| Max Input Voltage | 3.6 V |
| Min Input Voltage | 2.7 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 64 |
| Part Group | RA6E1 |
| Pitch | 500 µm |
| Part Series | RA6 |
| Width | 10 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 190
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - 999 | ¥ 5,899.56 |
| 1,000 - | ¥ 5,891.53 |




