製品スペック
| ADC Channels (Resolution) | 5 x 12-bit |
| Ambient Temperature Range High | 105 °C |
| Case/Package | LQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | ARM Cortex-M33 |
| DAC Channels (Resolution) | 1 x 12-bit |
| Data Bus Width | 32 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991.a.2 |
| EEPROM Memory Size | 4 kB |
| Part Family | RA |
| Flash Memory Size | 128 kB |
| Frequency | 100 MHz |
| Height | 1.7 mm |
| Height - Seated (Max) | 1.7 mm |
| Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code | 8542.31.0001 |
| Interface | I2C, SCI, SPI, UART |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Frequency | 100 MHz |
| Max Input Voltage | 3.6 V |
| Max Junction Temperature (Tj) | 125 °C |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Supply Current | 61 mA |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Memory Size | 128 kB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Input Voltage | 2.7 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| MSL | 3 |
| Mount | Surface Mount |
| Number of I2C Channels | 1 |
| Number of I/Os | 3 |
| Number of Interrupts | 15 |
| Number of Pins | 32 |
| Number of SPI Channels | 2 |
| Number of Terminals | 32 |
| Number of Timers/Counters | 7 |
| Number of UART Channels | 2 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Part Group | RA4T1 |
| Peripherals | WDT |
| Pitch | 800 µm |
| RAM Size | 40 kB |
| REACH SVHC | Yes |
| Part Series | RA4 |
| Target Application | Motor control, Industrial automation, Automotive systems |
| Terminal Pitch | 800 µm |
| Width | 7 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 490
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - 999 | ¥ 3,485.36 |
| 1,000 - 4,999 | ¥ 3,480.9 |
| 5,000 - | ¥ 3,477.33 |
同一型番 その他在庫
出荷予定日:2026/06/05 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/05 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:4815
MOQ:1
SPQ:1
在庫タイプ:
正規品
※メーカーによっては、不良解析や環境調査のドキュメント類の提出が出来ない場合がございます。
コアスタッフ型番:st74203973




