製品スペック
| Ambient Temperature Range High | 105 °C |
| Case/Package | LFQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | ARM Cortex-M33 |
| Data Bus Width | 32 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991 |
| Part Family | RA |
| Frequency | 100 MHz |
| Height | 1.7 mm |
| Interface | I2C, SCI, SPI, UART |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Frequency | 100 MHz |
| Max Input Voltage | 3.6 V |
| Max Junction Temperature (Tj) | 125 °C |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Memory Size | 128 kB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Input Voltage | 2.7 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of I2C Channels | 2 |
| Number of Pins | 64 |
| Number of SPI Channels | 4 |
| Number of UART Channels | 2 |
| Part Group | RA4E2 |
| Pitch | 500 µm |
| RAM Size | 40 kB |
| Part Series | RA4 |
| Width | 10 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,000
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - 999 | ¥ 2,660.69 |
| 1,000 - 4,999 | ¥ 2,656.23 |
| 5,000 - | ¥ 2,652.66 |




