製品スペック
| Ambient Temperature Range High | 105 °C |
| Case/Package | LFQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | ARM Cortex-M23 |
| Data Bus Width | 32 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 5A002 |
| Part Family | RA |
| Flash Memory Size | 8 kB, 256 kB |
| Frequency | 48 MHz |
| Height | 1.7 mm |
| Interface | CAN |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Max Frequency | 48 MHz |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Memory Size | 256 kB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Input Voltage | 1.6 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 1.6 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Number of ADC Channels | 19 |
| Number of I2C Channels | 7 |
| Number of Pins | 100 |
| Number of PWM Channels | 10 |
| Number of SPI Channels | 7 |
| Number of Timers/Counters | 12 |
| Number of UART Channels | 5 |
| Part Group | RA2L1 |
| Pitch | 500 µm |
| RAM Size | 32 kB |
| Part Series | RA2 |
| Width | 14 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 342
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - 999 | ¥ 4,019.59 |
| 1,000 - 4,999 | ¥ 4,015.13 |
| 5,000 - | ¥ 4,010.85 |




