製品スペック
| Ambient Temperature Range High | 105 °C |
| Case/Package | LFQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | ARM Cortex-M23 |
| Data Bus Width | 32 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 5A002 |
| Part Family | RA |
| Flash Memory Size | 8 kB, 256 kB |
| Frequency | 48 MHz |
| Height | 1.7 mm |
| Interface | CAN |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Frequency | 48 MHz |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Max Junction Temperature (Tj) | 125 °C |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Memory Size | 256 kB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Input Voltage | 1.6 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 1.6 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 64 |
| Part Group | RA2A1 |
| Pitch | 500 µm |
| RAM Size | 32 kB |
| Part Series | RA2 |
| Width | 10 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 819
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 4 | ¥ 1,450.58 |
| 5 - 9 | ¥ 747.26 |
| 10 - 29 | ¥ 659.35 |
| 30 - 49 | ¥ 600.74 |
| 50 - 59 | ¥ 589.02 |
| 60 - 99 | ¥ 586.09 |
| 100 - 199 | ¥ 580.22 |
| 200 - | ¥ 575.83 |
同一型番 その他在庫
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:2013
MOQ:250
SPQ:1
在庫タイプ: 品質保証
コアスタッフ型番:st67940296
コアスタッフポイント:0.3




