製品スペック
| ADC Channels (Resolution) | 10 x 12-bit |
| Case/Package | LQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | ARM Cortex-M23 |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991.a.2 |
| EEPROM Memory Size | 2 kB |
| Part Family | RA |
| Flash Memory Size | 128 kB |
| Height | 1.7 mm |
| Height - Seated (Max) | 1.7 mm |
| Interface | LIN |
| Introduction Date | 2024-12-25 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 month ago) |
| Max Frequency | 32 MHz |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Supply Current | 5.1 mA |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Memory Type | FLASH |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 1.6 V |
| MSL | 3 |
| Number of I/Os | 5 |
| Number of Interrupts | 8 |
| Number of Pins | 32 |
| Number of SPI Channels | 0 |
| Number of Terminals | 32 |
| Number of Timers/Counters | 10 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Part Group | RA0E2 |
| Peripherals | WDT |
| Pitch | 800 µm |
| RAM Size | 16 kB |
| Part Series | RA0 |
| Target Application | IoT / Wireless, Consumer electronics |
| Terminal Pitch | 800 µm |
| Width | 7 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 245
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:245
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 245 - 2,449 | ¥ 904.04 |
| 2,450 - 12,249 | ¥ 902.18 |
| 12,250 - | ¥ 900.76 |




