製品スペック
| Case/Package | LFQFP |
| China RoHS | Non-Compliant |
| Core Architecture | G3KH |
| Data Bus Width | 32 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991 |
| Part Family | RH850 |
| Frequency | 120 MHz |
| Height | 1.7 mm |
| Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code | 8542.31.0001 |
| Interface | CAN, CSIG, CSIH, I2C, LIN, SCI, SPI |
| Introduction Date | 2016-11-30 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 days ago) |
| Max Frequency | 120 MHz |
| Max Input Voltage | 5 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Memory Size | 2 MB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Input Voltage | 3.3 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| MSL | 3 |
| Mount | Surface Mount |
| Number of ADC Channels | 36 |
| Number of I2C Channels | 1 |
| Number of Pins | 100 |
| Number of SPI Channels | 5 |
| Number of UART Channels | 4 |
| Part Group | RH850/F1K |
| Pitch | 500 µm |
| RAM Size | 192 kB |
| REACH SVHC | Yes |
| Part Series | RH850/F1x |
| Width | 14 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 504
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - | ¥ 9,665.97 |




