製品スペック
| Case/Package | LFQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | SH2A-FPU |
| Data Bus Width | 32 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991 |
| Part Family | SH726B |
| Frequency | 216 MHz |
| Height | 1.7 mm |
| Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code | 85400000000 |
| Interface | EBI/EMI, I2C, SCI, SPI, UART, USB |
| Introduction Date | 2012-03-22 |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 2 months ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGNS (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Frequency | 48 MHz |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 1.35 V |
| Memory Type | ROMless |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 1.15 V |
| MSL | 3 |
| Number of I/Os | 74 |
| Number of Pins | 144 |
| Number of Programmable I/O | 94 |
| Number of Terminals | 144 |
| Number of Timers/Counters | 7 |
| Operating Supply Voltage | 1.25 V |
| Oscillator Type | External |
| Peripherals | DMA, POR, PWM, WDT |
| Radiation Hardening | No |
| RAM Size | 1.3 MB |
| REACH SVHC | Yes |
| Terminal Pitch | 400 µm |
| Watchdog Timer | Yes |
| Width | 20 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 500
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - | ¥ 50,398.05 |
同一型番 その他在庫
出荷予定日:2026/06/04 当社出荷予定
15:00 までのオーダーで2026/06/04 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:2000
MOQ:1
SPQ:1
在庫タイプ: 品質保証
コアスタッフ型番:st64632498




