製品スペック
| Case/Package | LQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | SH2A-FPU |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991 |
| Frequency | 266 MHz |
| Height | 1.7 mm |
| Interface | I2C, QSPI, SPI, SSI, UART, USB |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 8 months ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGNS (Last Updated: 8 months ago) |
| Max Frequency | 266 MHz |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Memory Type | FLASH |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of I2C Channels | 4 |
| Number of I/Os | 149 |
| Number of Pins | 256 |
| Number of SPI Channels | 4 |
| Number of Timers/Counters | 1 |
| Number of UART Channels | 8 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | DMA, POR, PWM, WDT |
| Radiation Hardening | No |
| RAM Size | 2.6 MB |
| Width | 28 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 240
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:50
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 50 - | ¥ 122,774.65 |
同一型番 その他在庫
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:944
MOQ:1
SPQ:1
在庫タイプ: 品質保証
コアスタッフ型番:st73350559




