製品スペック
| Case/Package | LFQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | SH2A-FPU |
| Data Bus Width | 32 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991 |
| Frequency | 144 MHz |
| Height | 1.7 mm |
| Interface | I2C, SCI, SD, SPI, USB |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 8 months ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | OBSOLETE (Last Updated: 8 months ago) |
| Max Frequency | 144 MHz |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Memory Type | ROMless |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Min Supply Voltage | 1.1 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of I/Os | 115 |
| Number of Pins | 208 |
| Number of Programmable I/O | 115 |
| Number of Timers/Counters | 7 |
| Number of UART Channels | 8 |
| Oscillator Type | External |
| Peripherals | DMA, POR, PWM, WDT |
| Radiation Hardening | No |
| RAM Size | 1000 B |
| Watchdog Timer | Yes |
| Width | 28 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 119
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - | ¥ 23,030.08 |




