製品スペック
| Case/Package | LFBGA |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | RXv3 |
| Data Bus Width | 32 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991 |
| Part Family | RX |
| Flash Memory Size | 32 kB, 4 MB |
| Frequency | 240 MHz |
| Height | 1.4 mm |
| Interface | CAN, GLDC, I2C, MMCIF, PDC, QSPI, SCI |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Frequency | 240 MHz |
| Max Input Voltage | 3.6 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Input Voltage | 2.7 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 176 |
| Part Group | RX72N |
| Pitch | 800 µm |
| RAM Size | 1 MB |
| Part Series | RX700 |
| Width | 13 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 146
出荷予定日:2026/07/03 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/07/03 当社出荷予定
MOQ:146
SPQ:367
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 146 - | ¥ 6,288.77 |




