製品スペック
| Case/Package | LFBGA |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | RXv3 |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991 |
| Part Family | RX |
| Frequency | 240 MHz |
| Height | 1.4 mm |
| Interface | I2C, SPI, UART |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Frequency | 240 MHz |
| Max Input Voltage | 3.6 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Memory Size | 4 MB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Input Voltage | 2.7 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of I2C Channels | 16 |
| Number of Pins | 224 |
| Number of SPI Channels | 16 |
| Number of UART Channels | 13 |
| Part Group | RX72M |
| Pitch | 800 µm |
| RAM Size | 1 MB |
| Part Series | RX700 |
| Width | 13 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 95
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:95
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 95 - | ¥ 13,116.32 |




