製品スペック
| Case/Package | LFQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | RXv2 |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991 |
| Part Family | RX |
| Frequency | 240 MHz |
| Height | 1.7 mm |
| Interface | CAN, Ethernet, I2C, QSPI, SPI, SSI, UART, USB |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 5 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | OBSOLETE (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Frequency | 240 MHz |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Memory Size | 4 MB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of I2C Channels | 16 |
| Number of I/Os | 127 |
| Number of Pins | 176 |
| Number of SPI Channels | 15 |
| Number of UART Channels | 13 |
| Oscillator Type | Internal |
| Part Group | RX71M |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Pitch | 500 µm |
| RAM Size | 512 kB |
| Part Series | RX700 |
| Width | 24 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 9
出荷予定日:2026/06/02 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 2 | ¥ 3,500.64 |
| 3 - 3 | ¥ 2,849.42 |
| 4 - 4 | ¥ 2,768.02 |
| 5 - 8 | ¥ 2,719.18 |
| 9 - 9 | ¥ 2,632.35 |
| 10 - 19 | ¥ 2,621.5 |
| 20 - 29 | ¥ 2,572.66 |
| 30 - | ¥ 2,556.38 |




