製品スペック
| Case/Package | LFBGA |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | RXv2 |
| Data Bus Width | 32 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991 |
| Part Family | RX |
| Frequency | 240 MHz |
| Height | 1.4 mm |
| Interface | CAN, I2C, QSPI, SCI, SPI, SSI |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Memory Size | 4 MB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of I/Os | 127 |
| Number of Pins | 176 |
| Number of USB Channels | 2 |
| Oscillator Type | Internal |
| Part Group | RX71M |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Pitch | 800 µm |
| RAM Size | 512 kB |
| Schedule B | 8542310000 |
| Part Series | RX700 |
| Width | 13 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 500
出荷予定日:2026/06/02 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 2 | ¥ 3,040.32 |
| 3 - 3 | ¥ 2,389.11 |
| 4 - 4 | ¥ 2,307.7 |
| 5 - 8 | ¥ 2,258.86 |
| 9 - 9 | ¥ 2,172.03 |
| 10 - 19 | ¥ 2,161.18 |
| 20 - 29 | ¥ 2,112.34 |
| 30 - | ¥ 2,096.06 |




