製品スペック
| Case/Package | LFBGA |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | RXv3 |
| Data Bus Width | 32 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991.a.2 |
| Part Family | RX |
| Flash Memory Size | 32 kB, 4 MB |
| Frequency | 120 MHz |
| Height | 1.4 mm |
| Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code | 8542.31.0001 |
| Interface | CAN, I2C, QSPI, SCI, SPI |
| Introduction Date | 2023-11-09 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 month ago) |
| Max Frequency | 120 MHz |
| Max Input Voltage | 3.6 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Input Voltage | 2.7 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| MSL | 3 |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 224 |
| Part Group | RX66N |
| Pitch | 800 µm |
| RAM Size | 1 MB |
| REACH SVHC | Yes |
| Part Series | RX600 |
| Width | 13 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 160
出荷予定日:2026/06/04 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/04 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 9 | ¥ 6,326.67 |
| 10 - 49 | ¥ 5,880.73 |
| 50 - 99 | ¥ 5,732.08 |
| 100 - 499 | ¥ 5,657.76 |
| 500 - 999 | ¥ 5,613.16 |
| 1,000 - 1,999 | ¥ 5,523.98 |
| 2,000 - 3,999 | ¥ 5,464.52 |
| 4,000 - | ¥ 5,452.63 |





