製品スペック
| Case/Package | LFQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | RXv2 |
| Data Bus Width | 32 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991 |
| Part Family | RX |
| Flash Memory Size | 32 kB, 1.5 MB |
| Frequency | 120 MHz |
| Height | 1.7 mm |
| Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code | 8542.31.0001 |
| Interface | I2C, QSPI, SCI |
| Introduction Date | 2023-10-27 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 days ago) |
| Max Frequency | 120 MHz |
| Max Input Voltage | 3.6 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Input Voltage | 2.7 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| MSL | 3 |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 144 |
| Part Group | RX65N |
| Pitch | 500 µm |
| RAM Size | 640 kB |
| REACH SVHC | Yes |
| Part Series | RX600 |
| Width | 20 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 960
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 2 | ¥ 2,881.59 |
| 3 - 3 | ¥ 2,230.38 |
| 4 - 4 | ¥ 2,148.97 |
| 5 - 8 | ¥ 2,100.13 |
| 9 - 9 | ¥ 2,013.3 |
| 10 - 19 | ¥ 2,002.45 |
| 20 - 29 | ¥ 1,953.61 |
| 30 - | ¥ 1,937.33 |




