製品スペック
| Case/Package | LFQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | RXv2 |
| Data Bus Width | 32 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991 |
| Part Family | RX |
| Flash Memory Size | 64 kB, 2 MB |
| Frequency | 120 MHz |
| Height | 1.7 mm |
| Interface | CAN, I2C, QSPI, RSPIa, SSI |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Frequency | 120 MHz |
| Max Input Voltage | 3.6 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Input Voltage | 2.7 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 176 |
| Part Group | RX64M |
| Pitch | 500 µm |
| RAM Size | 512 kB |
| Part Series | RX600 |
| Width | 24 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 20
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:20
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 20 - 199 | ¥ 8,105.41 |
| 200 - 999 | ¥ 8,090.55 |
| 1,000 - 1,999 | ¥ 8,078.65 |
| 2,000 - 9,999 | ¥ 8,069.74 |
| 10,000 - | ¥ 8,061.71 |




