R5F563TEDDFA#H0
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Case/Package | LFQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | RXv1 |
| Data Bus Width | 32 b |
| Part Family | RX |
| Frequency | 100 MHz |
| Height | 1.7 mm |
| Interface | I2C, SPI, UART |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 5 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGNS (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Frequency | 100 MHz |
| Max Input Voltage | 5 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 5 V |
| Memory Size | 512 kB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Input Voltage | 3.3 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 3.3 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of I2C Channels | 7 |
| Number of Pins | 120 |
| Number of SPI Channels | 7 |
| Number of UART Channels | 5 |
| Part Group | RX63T |
| Pitch | 500 µm |
| RAM Size | 48 kB |
| Width | 16 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 660
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
入荷予定数: 0
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 4 | ¥ 2,421.06 |
| 5 - 9 | ¥ 1,682.39 |
| 10 - 29 | ¥ 1,583.13 |
| 30 - 49 | ¥ 1,516.96 |
| 50 - 59 | ¥ 1,503.73 |
| 60 - 99 | ¥ 1,500.42 |
| 100 - 199 | ¥ 1,493.8 |
| 200 - | ¥ 1,488.84 |






